Domeny z rozszerzeniem .co.za oraz .com.au

Domeny z rozszerzeniem coza oraz comau

Domena .co.za

Jest to narodowa domena Republiki Południowej Afryki. RPA jest to najlepiej rozwinięty kraj na kontynencie Afrykańskim z najwyższym PKB. W RPA znajduje się aż 40% światowych zasobów złota oraz połowa zasobów diamentów.  Skrót za pochodzi od holenderskiego Zuid-Afrika. Istnieje możliwość rejestracji domen trzeciego poziomu .co.za. Nie można rejestrować domen bezpośrednio jako .za. Domena co.za jest dostępna do rejestracji tylko i wyłącznie przez firmy i organizacje z dowolnego kraju. Nie istniej możliwość rejestracji domeny na rzecz osób fizycznych.

Domena .com.au

To krajowa domena przyporządkowana do Australii, państwa, które zajmuje cały, chociaż najmniejszy kontynent świata o tej samej nazwie. Domena powstała w 1986 roku. Jest administrowana przez .au Domain Administration. Domeny drugiego poziomu: .com.au (zastosowania komercyjne); .net.au (Internet oraz sieci); .org.au(organizacje pozarządowe);  .asn.au; .gov.au(jednostki rządowe); edu.au(placówki oświatowe); .id.au(osoby prywatne) oraz .csiro.au(rządowa organizacja CSIRO). Rejestracja domeny .com.au jest możliwa tylko i wyłącznie na rzecz podmiotu gospodarczego, który  jest zarejestrowany na terytorium Australii lub podmiotu zagranicznego, który posiada zarejestrowany znak towarowy w Australii. Rejestrowana nazwa domeny na rzecz podmiotu australijskiego musi się zgadzać z nazwą firmy lub jej skrótem, ewentualnie musi stanowić nazwę danego produktu lub usługi, które oferuje firma rejestrująca. W przypadku rejestracji na podstawie australijskiego znaku towarowego (akceptowane są zarówno zarejestrowane znaki, jak też znaki w trakcie rejestracji) na rzecz podmiotu zagranicznego, nazwa domeny musi być zgodna z tym znakiem towarowym, jego skrótem lub akronimem.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok