Domeny z rozszerzeniem .com.gr oraz .com.hk

Domeny z rozszerzeniem comgr oraz comhk

Domena .com.gr

Jest to domena krajowa przyporządkowana do Republiki Greckiej. Kraj ten jest członkiem Unii Europejskiej. Republika Grecka jest uważana za spadkobiercę starożytnej Grecji. Na terenie tego pięknego państwa znajduje się aż 17 obiektów dziedzictwa kulturowego UNESCO. Mocnymi punktami gospodarki kraju są turystyka oraz eksploatacja pierwszej na świecie floty handlowej.

Domeny .com.gr podlegają manualnemu sprawdzeniu przez rejestr, trwa to około 4-6 tygodni od momentu wstępnej rejestracji. Weryfikacja ta obejmuje sprawdzenie czy określona domena nie znajduje się na liście domen, które są zastrzeżone lub naruszają prawa osób trzecich. Dopiero po tej weryfikacji rejestrujący stanie się pełnoprawnym abonentem danej domeny. Do momentu zakończenia weryfikacji nie jest też możliwa edycja domeny (również edycja serwerów DNS). Domena .com.gr jest dostępna dla wszystkich podmiotów z terenu Unii Europejskiej.

Domena .com.hk

Jest to domena przyporządkowana do Hongkongu, znajdującego się nad Morzem Południowochińskim, w Delcie Rzeki Perłowej. Jest to jedno z największych centrów finansowych na całym świecie. Domeny com.hk są dostępne tylko dla podmiotów gospodarczych. W przypadku rejestracji domeny przez podmiot, który nie posiada siedziby na terytorium Hongkongu zostaje aktywowana usługa proxy, która polega na pośrednictwie lokalnego podmiotu. Podmiot ten zostaje wpisany jako abonent domeny, spełniający wymagania rejestru. Usługa ta, jest zazwyczaj wliczona w cenę domeny.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok