Domeny z rozszerzeniem .com.lv oraz .com.mx

Domeny z rozszerzeniem comlv oraz commx

Domena .com.lv

Domena .COM.LV jest to domena komercyjna, która  należy do Łotwy – jednego z nadbałtyckich krajów. Łotwa jest również członkiem Unii Europejskiej oraz NATO.  Poza domeną .com.lv  dostępna jest jeszcze domena najwyższego poziomu .lv. Domena posiada renomę wśród obywateli Łotwy. Nie wszystkie nazwy mogą zostać zarejestrowany, istnieją bowiem pewne wyjątki, nazwą domeny nie może być na przykład nazwa marki, która jest zarejestrowana w krajach europejskich (chyba, że abonent jest także właścicielem marki). Nazwą domeny nie może być również nazwisko, nazwa geograficzna oraz słowo lub zwrot, który jest uznany za obraźliwy. Domeny te, są dostępne do rejestracji zarówno przez osoby prywatne jak i przez firmy znajdujące się poza terytorium tego kraju. Rejestracja każdej domeny z końcówką .lv musi zostać jednak zatwierdzona przez rejestr – co trwa około 2-3 dni robocze.

Domena .com.mx

Jest to domena meksykańska, która jest przeznaczona dla podmiotów gospodarczych. Kraj ten zajmuje 14. miejsce na świecie pod względem wielkości i 11. pod względem liczby ludności. Stolica Meksyku jest jednym z najgęściej zaludnionych miast na całym świecie – ponad 19-milionami mieszkańców. Meksyk jest częścią porozumienia o wolnym handlu z USA i Kanadą – NAFTA.  Domena .mx jest przyporządkowana do Meksyku od 1989 roku. Jest administrowana przez NIC Mexico. Domeny drugiego poziomu to: com.mx (podmioty komercyjne), net.mx (operatorzy sieci), org.mx (organizacje non-profit), ngo.mx (organizacje non-profit i organizacje społeczeństwa obywatelskiego), edu.mx (instytucje edukacyjne) oraz gob.mx (podmioty federalne, państwowe lub komunalne rządowe).

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok